Cukier jest substancją, którą można spotkać wszędzie. Jest ona jednak nie tylko pyszna i słodka, ale też wiąże się z pewnymi obciążeniami dla organizmu. Cukier może przyczynić się do powstania różnych chorób serca oraz do chorób układu krążenia. Dlatego też nie zaleca się spożywania dużej ilości cukru dziennie, a wręcz przeciwnie polecane jest, by wybrać zamiennik cukru z marketu online. Nie każdy jednak wie, jakie zamienniki cukru są dostępna na rynku. Warto się dowiedzieć poniżej.

Zamiennik cukru- co można spotkać na rynku?

Zamienniki cukru to substancje, które można znaleźć bardzo łatwo. Do wyboru jest wiele zamienników, więc warto się im przyjrzeć. Jednym z zamienników jest stewia. Jest to biały proszek, który zostaje pozyskany z rośliny. Stewia cieszy się popularnością ze względu na to, że nie ona kalorii, a do tego jest naprawdę bardzo słodka. Stewia jest nawet 200 razy bardziej słodsza niż cukier. Kolejnym zamiennikiem jest ksylitol. Jest to cukier pozyskiwanym z brzozy, które jest bardzo zdrowy, jednak posiada nieco kalorii. W 100 gramach można znaleźć 240 kalorii. Jest to i tak mniejsza zawartość kalorii niż w białym cukrze, gdzie na 200 gram można znaleźć ponad 300 kalorii.

Zamiennik cukru- kolejne propozycje

Kolejnymi propozycjami, na które warto zwrócić uwagę, są syrop klonowy oraz melasa. Syrop klonowy to substancja, która wielu osobom może być dobrze znana. Syrop ten nie jest bardzo zdrowy, jednak jest ciekawą alternatywą dla cukru. Może stanowić miłą odmianę. Jeżeli zaś chodzi o melasę, to jest ciemnobrązowy, niemalże czarny syrop. Taki syrop powstaje jako produkt uboczny produkcji cukru. Zamiennikiem cukru jest także popularny miód. Można go stosować do kawy, herbaty oraz przetworów domowych i wypieków. Jest on dobry dla organizmu przez to, że zawiera wiele witamin. Wiele osób ma miód w domu, jednak nie często po niego sięga. Jest to wielki błąd. Miód można stosować nawet jako dodatek do zdrowego śniadania. Warto wypróbować powyższe propozycje samemu i przekonać się, który zamiennik jest tym ulubionym.